Mafijne porachunki #07: Zabójstwo pod pubem “Kubuś”

0
3835
fot. Jeden z zatrzymanych do sprawy, policja.pl

Paweł D. ps. “Długopis”, był jednym, z ludzi “Karola”, lidera zbuntowanego odłamu grupy wołomińskiej. Kiedy Karol S. postanowił odłączyć się od wołomińskich bossów starszego pokolenia, “Mańka” i “Lutka”, na terenie Warszawy i okolic doszło do krwawej wojny.

Na przełomie lat ’90 i ’00, trup ścielił się gęsto. Pewny siebie i bezwzględny “Karol”, wraz ze swoją załogą, postanowił pozbyć się starych szefów i robił to w sposób brutalny i bezlitosny.

W Aninie ginie “Baniak” a kilku innych gangsterów zostaje rannych. Kilka miesięcy później pod restauracją T.G.I. Friday’s w Warszawie, zabity zostaje 26-letni “Kajtek”, który również opowiedział się po stronie “Mańka” i “Lutka”. Od strzałów bandytów, tego wieczora zginął także przypadkowy przechodzień.

Punktem kulminacyjnym wojny domowej w Wołominie, były wydarzenia z końca marca 1999 r. W restauracji “Gama” dochodzi do masakry dokonanej przez nieznanych sprawców, w której finalnie zlikwidowano “Mańka”, “Lutka” i trzech innych gangsterów.

To zdarzenie nie zakończyło jednak krawatowych porachunków. Kiedy z więzienia wyszedł Jacek K. ps. “Klepak” syn “Mańka”, postanowił pomścić ojca i wziąć odwet na rebeliantach.

Ofiarą zemsty pada min. “Łata”, gangster z grupy “Karola” zabity pod lokalem “Biesiadna”, w marcu 2002 roku.

Rok wcześniej do Pawła D. ps. “Długopis”, który przebywał właśnie w pubie “Kubuś” w Sulejówku, dzwoni telefon. “Długopis” odebrał i usłyszał głos Anny C., która poprosiła go o wyjście przed lokal.  Gangster wyszedł przed bar i wszedł do samochodu.

W tym momencie rozległy się strzały. Ranny Paweł D. ratował się ucieczką, przeskakując przez pobliskie płoty i biegnąc przez podwórka. Nie udało mu się. Ścigający go zabójca dogonił go i dobił strzałem w głowę.

Sprawa, jak wiele innych morderstw z tamtego okresu pozostała niewyjaśniona. Wszytko zmieniło się na początku 2018 roku, policjanci z wydziału Archiwum X, wpadli na trop zabójców “Długopisa” pracując nad zbrodnią mającą miejsce w tej samej okolicy w 1999r. Okazało się, że oba te zdarzenia najprawdopodobniej łączą osoby sprawców.

Wykonane czynności, w tym wykorzystanie najnowszych technik śledczych pozwoliło na zebranie nowych dowodów, na podstawie których prokurator prowadzący śledztwo podjął decyzję o zatrzymaniu. Policjanci „Archiwum X”, weszli do mieszkań w Warszawie i podwarszawskim Julianowie w asyście antyterrorystów, zatrzymując 44 letniego Rafała S., i 37 letnią Annę C. Oboje usłyszeli już zarzuty zabójstwa oraz pomocnictwa do zabójstwa. Grozi im za to kara dożywotniego pozbawienia wolności.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here