Zwierzęta Pablo Escobara zaczęły zagrażać ludziom

0
374

Słynny baron narkotykowy zgromadził na handlu narkotykami tak potężny majątek, iż mógł pozwolić sobie na utworzenie największego w Kolumbii ogrodu zoologicznego. Miejsce zostało zaniedbane a zwierzęta zaczęły stwarzać problem.

 

/basen/hacjena napoles

W Hacjenda Napoles jak nazwał swoje królestwo Escobar znajdowały się baseny, boiska sportowe, arena do corridy i potężne zoo, do którego dostarczano zwierzęta z całego świata. Trafiły tam również cztery hipopotamy, które uciekły z zamknięcia już w latach ’90, i w niekontrolowany sposób zaczęły rozmnażać się na wolności. Szacuje się, że jest ich już około 80.

Zwierzętom nie wystarczają już podmokłe i bagniste tereny, zaczynają zbliżać się do domostw a nawet pojawiają się na ulicach miast. Taka sytuacja staje się niebezpieczna nie tylko dla innych zwierząt, ale przede wszystkim dla ludzi.

Zaniepokojeni kolombijczycy organizują nawet protesty, aby zwrócić uwagę na panoszące się od lat, niebezpieczne zwierzęta Escobara. Planowano nawet odstrzał hipopotamów, jednak najprawdopodobniej trafią one do innych ogrodów zoologicznych.

/zwierze na ulicy miasta

Źródło: TVN24

Więcej o Escobarze i Hacjenda Napoles dowiesz się tu:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here