Darko Šarić, boss bałkańskiej mafii

0
1186

fot. Darko Sarić/serbska prasa

Darko Šarić to Serb stojący na czele bałkańskiej mafii, która przez czarnogórskie porty przemyca do Europy narkotyki z Ameryki Południowej. Kokaina pochodzi z jego własnych plantacji w Kolumbii, Peru i Boliwii, a do Europy trafia na pokładzie należących do niego statków.

 

Rocznie gang Šaricia zarabiał nawet miliard euro. Pieniądze prał przez inwestycje w kluby oraz prężne przedsiębiorstwa, gdzie nagły napływ gotówki nie wzbudzał podejrzeń policji. Do tej pory nie miał problemów z wymiarem sprawiedliwość na Bałkanach, bo korumpował policjantów oraz polityków, i to nie tylko w regionie.

Politycy, którzy się mu przeciwstawiali, codziennie otrzymywali listy i maile z pogróżkami. Mówi się, że Saric zlecił zabójstwo najważniejszych polityków Serbii, miedzy innymi prezydenta i ministra sprawiedliwości.

Serbskiego mafioso namierzono w Czarnogórze w 2009 roku, jednak władze kraju nie były skore do pomocy Serbom i wydania im przestępcy. Wypuścili tez na wolność jego świtę twierdząc, że nie ma żadnych dowodów by ich skazać.

Serbia oskarżyła wówczas Czarnogórę o pomoc gangsterom i udzielanie im azylu.

Saricia w końcu udało się go postawić przed sądem.

W lipcu 2015 roku usłyszał wyrok 20 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here