19 byłych policjantów aresztowanych. Mieli tworzyć grupę przestępczą

Fot. Jesus Orta, mat. prasowe
0 6 036

Meksykański sąd wydał nakaz aresztowania 19 byłych funkcjonariuszy policji, którzy sprawowali służbę w czasie prezydentury Enrique Pena Nieto.

Wszyscy zatrzymani są podejrzani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz pranie brudnych pieniędzy. W latach 2012-2018 mieli zdefraudować miliony dolarów.

Obecny prezydent Andres Manuel Lopez Obrador przekazał na konferencji prasowej, że aresztowania są efektem śledztwa ws. poprzedniego Ministra Spraw Wewnętrznych, który wówczas kontrolował pracę policji.

Jak wiadomo, wśród aresztowanych znajduje się były komendant stołeczny. Kiedy Nieto przejmował władzę, Jesus Orta był sekretarzem generalnym policji. Następnie został szefem policji w stolicy państwa.

Kolejnym z podejrzanych jest inny sekretarz generalny Frida Martinez, który przez media był przedstawiany jako protegowany Miguela Angel Osorio Chonga – Ministra Spraw Wewnętrznych.

Służby nie podają, dokładnie w jaki sposób mieli działać oskarżeni oraz jakie konkretne zarzuty usłyszeli. Potwierdzono, że chodzi o siatkę przestępczą składającą się z więcej niż trzech osób.

Źródło: Borderlandbeat.com

Zostaw odpowiedź