102-letni mafioso “Sonny” Franzese skazany na areszt domowy

fot. “Sonny” Franzese, materiał prasowe
0 22 405

John Franzese to były potężny mafioso i underboss rodziny Colombo. Po spędzeniu za kratkami kilku dekad, wyszedł na wolność w 2017 roku.

W przeszłości „Sonny” został skazany m.in. na 30 lat więzienia za napad na bank, którego nie dokonał. Łącznie, odsiedział prawie 50 lat.

Dziewczyna prawdziwego złodzieja i lidera gangu, przyznała po latach, że mafioso nie powinien nigdy trafić za kratki. Mimo to Franzese nie został oczyszczony z zarzutów.

Gangster został ponownie aresztowany mając 99 lat. Mimo, swojego wieku, choroby i poruszania się na wózku inwalidzkim został oskarżony o próbę wymuszenia haraczu od właściciela jednego z klubów w Nowym Jorku.

Pomimo stanu w jakim znajduje się mafioso, FBI nadal uważa go za niebezpiecznego i prawdopodobnie chce kontrolować go, aż do śmierci. W związku z tym został on ukarany aresztem domowym do 20 czerwca 2020 roku.

Co ciekawe całe wydarzenie miało miejsce w chwili kiedy, Franzese miał przenieść się do New Jersey, do swojego bratanka Ronniego “The Rottweiler” Accardo-Kernera, który rzekomo jest tamtejszym kapitanem.

O historii Franzese pisaliśmy TU.

źródło: gangstersinc.ning.com

Zostaw odpowiedź